Kredyt gotówkowy na 10 000 zł a formalności

Kredyt-gotówkowy-na-10-000-zł-a-formalności

10 000 złotych dla jednego może być kwotą bardzo wysoką, pozwalającą na realizację wielu planów, dla innego z kolei będzie kroplą w morzu potrzeb. Niezależnie od tego, ile ta suma dla nas znaczy, banki będą wymagały od wnioskodawców określonych dokumentów, by pieniądze pożyczyć.

Oferta kredytów gotówkowych jest bogata i zróżnicowana. Banki stosują choć podobne, to jednak istotnie różniące się w szczegółach procedury udzielania pożyczek i wymagają mniejszej lub większej ilości dokumentów do okazania w celu weryfikacji zdolności i wiarygodności kredytowej wnioskodawców. Nie należy zapominać, że na rynku bankowym trwa ostra rywalizacja o klienta. Często banki ograniczają formalności kredytowe do minimum, choć oferta pożyczek na sam dowód osobisty znacznie skurczyła się w stosunku do swoich rozmiarów sprzed kilku lat.

Nie ma chyba banku, który nie żąda przedstawienia dowodu osobistego oraz zaświadczenia o dochodach. O tym, że żaden z banków nie udzieli jakiegokolwiek kredytu, jeżeli zabraknie pozytywnej historii kredytowej oraz zdolności kredytowych, nie trzeba przypominać. Jeżeli ktoś stara się o kredyt w wysokości 10 tys. zł, może jeszcze liczyć na uproszczone procedury. Raczej nie jest wówczas wymagana zgoda współmałżonka, najczęściej banki żądają jej przy kredytach powyżej 20 tys. zł. Jeżeli ubiegający się o kredyt jest klientem banku i ma w nim założone konto osobiste, do wniosku wystarczy przedstawić dowód osobisty. Skoro klient ma w banku konto, to bank ma wgląd do finansów klienta i ten nie musi dokumentować swoich dochodów. Może nawet liczyć na niższe oprocentowanie lub niższą prowizję.

Mniej formalności oraz znacznie krótszy czas oczekiwania na decyzję banku ma miejsce wtedy, gdy ktoś stara się o kredyt przez internetowy serwis bankowy, najlepiej w banku, w którym posiada rachunek. Jeżeli osoby starające się o kredyty bankowe nie mają w tych bankach kont osobistych, z pewnością będą musiały udokumentować swoje dochody: nawet w przypadku niskich kwot, jak wspomniane już 10 tys. zł, chyba że jest to kredyt na oświadczenie, bo i takie oferty kredytowe się zdarzają. Jednakże trzeba wiedzieć, że banki i tak sprawdzą wiarygodność oświadczeń.

Obecnie najkorzystniejsze kredyty gotówkowe można znaleźć w takich bankach, jak Eurobank, który w swojej ofercie ma wiele rodzajów kredytów gotówkowych, ING Bank Śląski czy Bank Pocztowy. Bankowi BPH do udzielenia kredytu w wysokości 10 tys. zł wystarczy tylko dowód osobisty oraz wyciąg z konta z ostatnich 3 miesięcy.