Ile kosztują pożyczki w Providencie?

Ile-kosztują-pożyczki-w-Providencie?

Najbardziej znaną instytucją pozabankową działającą na rynku pożyczkowym jest Provident. Sprawdźmy, jak prezentują się warunki, jakie oferuje ten pożyczkodawca, na tle konkurencji.

Pożyczki w firmach pozabankowych cieszą się coraz większym zainteresowaniem, mimo iż są drogie, a warunki kredytowania oraz spłaty nie są dla klientów najkorzystniejsze. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy banki z różnych powodów odmawiają udzielenia kredytu, a gotówka jest bardzo potrzebna. Zabiegający o takie pożyczki nie dbają o szczegóły i coraz częściej sięgają po pożyczki pozabankowe.

Na rynku firm pozabankowych udzielających pożyczek panuje coraz większa konkurencja. Firmy te, walcząc o klientów, muszą oferować coraz korzystniejsze dla nich ceny oraz warunki. Jest to korzystne dla klientów tego rynku. W związku z tym w instytucjach pozabankowych procedury związane z pożyczeniem pieniędzy są coraz prostsze, a wymagania formalne coraz niższe. W bankach osoba ubiegająca się o kredyt musi mieć pozytywną historię kredytową w BIK oraz określone zdolności kredytowe. Aby bank zweryfikował klienta, musi upłynąć nieco czasu. W firmach pożyczkowych pożyczkę można dostać nawet w 15 minut, należy jedynie złożyć wniosek oraz przedstawić dowód osobisty. W bankach ten typ procedur udzielania kredytów jest niemożliwy, ponieważ banki podlegają KNF.

Jedną z najstarszych i najbardziej znanych na rynku firm pozabankowych jest Provident. Jest to też jedna z niewielu firm, której pracownik przyjedzie do klienta i na miejscu załatwi wszelkie formalności pożyczkowe. Mało tego, jeżeli klient sobie życzy, a często są takie sytuacje, również dowiezie pieniądze. W ten sam sposób może odbywać się spłata kolejnych rat pożyczki. Z pewnością taka usługa bardzo odpowiada ludziom starszym i schorowanym. Trzeba jednak za nią zapłacić, a jest to dość droga usługa. Jaki jest koszt pożyczki w Providencie?

Wszystko zależy od wysokości pożyczki, terminu spłaty oraz od sposobu korzystania z usług firmy. W Providencie można pożyczyć kilkaset złotych, ale można też starać się o pożyczkę w wysokości 10 tys. zł. Ostatnia kwota jest jednak możliwa do pożyczenia tylko stałym klientom, którzy nie mieli wcześniej kłopotów ze spłatą swoich zadłużeń w tej firmie. Provident nie jest tani. W przypadku pożyczenia 1 tys. zł na 30 dni koszt obsługi pożyczki wyniesie 280 zł (przelew), jednak spłata w domu klienta to już koszt rzędu 700 zł. Jeżeli natomiast tę samą kwotę spłacać będziemy przez 60 dni, to wówczas koszt jej spłaty wzrośnie do prawie 400 zł, jeżeli spłacać będziemy przelewem, lub aż do 964 zł z usługą domową. Decyzja należy do pożyczkobiorcy.