Nie sięgajmy po kredyt w ciemno

Nie sięgajmy po kredyt w ciemno bank kredyt kalkulator Prawda jest taka, że nadal nie potrafimy dobrać dla siebie najkorzystniejszego kredytu, nadal nie potrafimy obliczyć rat kredytu i nadal najczęściej idziemy do najbliższego banku i staramy się w nim o kredyt składając najczęściej wniosek w swoim banku w którym mamy konto bankowe.

A to dlatego że najczęściej banki maja dla swoich klientów jakieś promocje czy upusty. No może nie wszyscy tak robią ale generalnie robi tak naprawdę wiele osób i często później okazuje się że można było wybrać dla siebie korzystniejszy kredyt w innym banku. Dlatego dobrze na przykład jest zastosować kalkulator rat kredytu, aby móc wyliczyć wysokość rat i móc też porównać z innymi ofertami w innych bankach. Problem jednak polega na tym że jeszcze wiele osób nie ma komputera oraz Internetu a kalkulator rat kredytu znajduje się na stronach internetowych banków albo portali finansowych. Ale nawet mają dostęp do komputera oraz Internetu wielu starających się o kredyty nie wie co to jest kalkulator rat kredytu i jak się nim posługiwać.

Tymczasem jest to prosta sprawa i należy tylko do odpowiednich rubryk wpisywać dane jakie nam każe kalkulator. Ale też musimy pamiętać że sam kalkulator może nie wystarczyć do wyboru najkorzystniejszego kredytu. Powtarzamy nie najtańszego a najkorzystniejszego bowiem jak wiadomo rzeczywisty koszt kredytu to zupełnie inna sprawa no i ważne są również warunki na jakich bank udziela nam kredytu. Szczególnie gdy dotyczy to kredytu hipotecznego. Dlatego jeżeli sami nie potrafimy dobrać sobie najbardziej odpowiedniego kredytu zdajmy się na fachowość doradcy finansowego. Problem jest tylko z ta fachowością z którą różnie bywa. Jak wiadomo doradca kredytowy nie musi mieć specjalnych papierów nie musi uczyć się doradzać i zdawać egzaminów tak jak na przykład doradca inwestycyjny. Ale fachowca w tej dziedzinie można znaleźć na przykład w renomowanych firmach doradztwa finansowego.

Tak czy inaczej sięganie po kredyt w ciemno jest bardzo ale to bardzo niewskazane.