Karty płatnicze i kredytowe

Karty płatnicze i kredytowe Banki kredyty zdolność Powinniśmy zawsze pamiętać sięgając po kredyty, czy tez karty kredytowe, aby zawsze mierzyć siły na zamiary. Aby nie sięgać po kredyt – za pośrednictwem kart kredytowych tez zaciągamy kredyt – jeżeli nasza zdolność kredytowa nie przewiduje takiej wysokości kredytu jaki chcielibyśmy mieć. Z drugiej strony bank nam dokładnie obliczy czy nasza zdolność kredytowa upoważnia nas do starania się o kredyt. Ale nawet gdyby upoważniała to należy dwa razy się zastanowić na kredytem. Najczęściej i najchętniej sięgamy po kredytach za pośrednictwem kart kredytowych i wydaje się nam, że o kartach wiemy już wszystko albo prawie wszystko. Tymczasem wiele jest jeszcze rzeczy, o których nie mamy zielonego pojęcia, a bankom niespecjalnie zależy, aby takie informacje przekazywać swoim klientom. Nie jest tajemnicą, że w każdej chwili możemy zmienić bank, konto, kredyt oraz kartę kredytową. Wiemy, że karty płatnicze i kredytowe można zmieniać lub też przenosić do innego banku i co z tego wynika? Niby to takie proste, a ponoć weszły jeszcze w życie uproszczone procedury tych przenosin. Tymczasem tak naprawdę niewiele o nich wiemy. Nie wiemy, że karty płatnicze i kredytowe są elastyczne w ich używaniu, albo nie potrafimy w bankach tego wyegzekwować. A przecież mamy do tego odpowiednie instrumenty. No bo czy ktoś słyszał o usłudze zwanej balance transfer czyli o przeniesieniu zadłużenia z jednej karty kredytowej na drugą w innym banku, który proponuje lepsze oprocentowanie i lepsze warunki? Wiele osób przyznaje, że gdzieś obiło im się o uszy, że taka możliwość istnieje, ale szczegółów nie zna.
– Słyszałem, że taka możliwość istnieje w 14 instytucjach funkcjonujących na polskim rynku i nic poza tym. A tymczasem wiele jest osób, które na przykład w danym momencie nie stać na spłatę zadłużenia na karcie. Ponoć za sprawą balance transfer można taki dług przenieść na nową kartę w innym banku, w którym można znaleźć niższe oprocentowanie. Niestety na dzień dzisiejszy brak jest bliższych informacji na ten temat. Jedno jest pewne karty płatnicze i kredytowe są potrzebne na naszym rynku i należy tylko ludzie dokładnie poinstruować jak się nimi maja posługiwać. Natomiast zgadzam się, że to zdolność kredytowa determinuje nasze starania o kredyt – stwierdził jeden z klientów tego rynku.
Podobnie rzecz się ma z przeniesieniem konta bankowego. Miała to być szybka i prosta operacja i to nowy bank miał się tym wszystkim zająć. W rzeczywistości jest to zbyt skomplikowane, aby starać się o przeniesienie konta. Poza tym zazwyczaj banki, które mamy zamiar opuścić bynajmniej nie ułatwiają nam tych przenosić, a nawet w wielu przypadkach utrudniają. I ostatnia sprawa czyli refinansowanie kredytów. Ponoć nasi analitycy wyliczyli, że refinansowanie drogiego kredytu hipotecznego może przez 30 lat przynieść oszczędności w wysokości nawet 90 tysięcy złotych. Który kredytobiorca nie chciałby zaoszczędzić takiej kasy? Problem tylko w tym jak to zrobić, bowiem na ten temat również niewiele się mówi i czy nasza zdolność kredytowa też będzie brana pod uwagę.