Wielka płyta powraca do łask

Wielka płyta powraca do  łask bank kredyt remont

Wiosna i lato to okres kiedy najwięcej się buduje i najwięcej remontuje. Z myślą o wiośnie zaczynajmy się już teraz przygotowywać do budów i remontów mieszkań. Nie da też się ukryć, że nadal więcej kupujemy na rynku wtórnym, ponieważ transakcje tego typu są bezpieczniejsze, a poza tym mniej musimy wtedy wydać pieniędzy na zakup mieszkania. Zresztą najczęściej teraz kupujemy z odzysku i o dziwo największym zainteresowaniem wśród kupujących cieszy się peeselowska wielka płyta. Najkrócej rzecz ujmując największym zainteresowaniem cieszą się małe i tanie mieszkania na które kredytobiorcy maja szansę uzyskać kredyt. A takie mieszkania gwarantuje rynek wtórny. Problem tylko w tym, że najczęściej mieszkania te nadają się tylko do remontu, lub przebudowy. Ale od czego jest kredyt na remont mieszkania, który banki również mają w swojej ofercie. Klienci banków, którzy starają się o kredyt na zakup mieszkania z rynku pierwotnego nie mają takich problemów jak ci, którzy decydują się na kupno własnych czterech ścian na rynku wtórnym.
– To prawda, bowiem mieszkania używane najczęściej nadają się tylko do remontu. Często też nowi właściciele starają się je przebudować w taki sposób, aby odpowiadały ich wyobrażeniom. Na to wszystko też potrzebne są pieniądze. Jeżeli ktoś nie uwzględni remontu w kredycie na zakup mieszkania, może o taki kredyt na remont mieszkania również się starać. Ja także niestety przeliczyłem się w swoich planach inwestycyjnych i musiałem kredyt na remont mieszkania brać powtórnie – powiedział jeden z klientów.
Jak już na wstępie podkreśliliśmy banki mają w swojej ofercie kredyt na remont mieszkania i o taki kredyt zawsze można się starać. Często bowiem kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym i potrzebujemy gotówki na remont bądź adaptację mieszkania. Nie są to małe pieniądze, więc musimy posiłkować się o kredytem. Jedną z takich możliwości jest kredyt hipoteczny. Może też być pożyczka hipoteczna, ale trzeba na wstępie podkreślić, że pożyczka jest mniej korzystnym dla kredytobiorcy rozwiązaniem, ponieważ jest bardziej kosztowna od kredytu. Zaletami kredytu jest długi okres kredytowania – nawet do 40 i więcej lat, niskie oprocentowanie, niska kwota minimalna /10 000 zł., pożyczki 30 000 zł/, brak konieczności dodatkowego ubezpieczenia. Ale kredyt remontowy ma też wadę – może być przeznaczony jedynie na remont mieszkania, pożyczkę możemy przeznaczyć na dowolny cel. Poza tym starając się o kredyt remontowy powinniśmy dokładnie określić zakres remontu. Musimy mieć przy tym prawo do zajmowanej nieruchomości, a także szereg innych wymaganych przez bank dokumentów. Przy pożyczkach podobnych wymogów nie ma. Tak czy inaczej o kredyty mieszkaniowe oraz na ich remont jest teraz znacznie łatwiej niż jeszcze kilka miesięcy temu. Poza tym rosnąca konkurencja sprawia, że banki znacznie już spuściły z tonu. Mimo to nadal są to kredyty drogie i nie każdego kredytobiorcę jest na nie stać. Trzeba więc mierzyć siły na zamiary i dobrze liczyć.