Niezbędny kalkulator

Niezbędny kalkulator oferty kredyty kalkulator

Jeszcze do niedawna kredyty bez bik, kredyty bez poręczycieli czy bez zaświadczeń były na bankowym porządku dziennym. Teraz już próżno szukać takich form kredytowania. Banki zorientowały się, ze szczególnie kredyty bez poręczycieli to nie był dobry pomysł na biznes z klientem, bowiem stale wzrastał odsetek tak zwanych złych kredytów, czyli albo spłacanych ze znacznym opóźnieniem, albo w ogóle nie spłacanych. Najczęściej są to właśnie takie kredyty, które wcześniej zostały wymienione. Kiedyś też kalkulator kredytowy nie był nam potrzebny, albowiem dostępność do kredytów była znaczna i oferta w jakiś specjalny sposób się nie różniły. Teraz jest inaczej o kredyty jest znacznie trudniej, kredyty są drogie, a oferta zróżnicowana. Nic więc dziwnego, że częściej sięgamy po kalkulator kredytowy.
– Okres, kiedy klienci mogli bez problemów otrzymać taki kredyt gotówkowy niestety minął raczej już bezpowrotnie. Dwa lata temu nie było chyba banku, który dokładnie by prześwietlał swoich klientów. Kredyt dostawał ten kto chciał, a karty kredytowe były dosłownie wciskane do rąk klientom. Nawet tym, którzy nie chcieli ich lub nie wiedzieli jak z nich korzystać. Zresztą najczęściej nie wiedzą do dnia dzisiejszego, są zadłużeni i co najgorsze nie chcą lub nie mają środków aby wyjść z tego zadłużenia. Wówczas jak zapewne wszyscy pamiętają kredyty bez poręczycieli były na porządku dziennym i rzeczywiście kalkulator kredytowy nie był aż tak potrzebny jak obecnie. Wystarczyło tylko mieć jakiś dochód i można było kredyt spokojnie brać. Kiedy kryzys sprawił, że wiele firm zbankrutowało, a ludzie znaleźli się na bruku, stracili środki nie tylko do spłaty swoich zadłużeń bankowych, ale nawet do zwykłej codziennej egzystencji. Nic więc dziwnego, że stale rośnie zadłużenie Polaków – twierdzi jeden Z kredytobiorców.
Z ostatnich informacji wynika, że z 4 do 5% wzrosły tak zwane złe zadłużenia. Oznacza to, że co 20 złotówka pożyczona przez gospodarstwa domowe nie wraca do banku w terminie, a wiele z nich nie wracają w ogóle. ” Wśród kredytów uznanych za zagrożone znajdują się kredyty poniżej standardu, czyli spłacane z opóźnieniem 1-3 miesięcy /2,46 mld. zł./, wątpliwe, które regulowane są w przeciągu 3-6 miesięcy po terminie /2,36 mld zł./ oraz stracone, czyli nie oddawane dłużej niż 6 miesięcy po terminie. Tych ostatnich jest najwięcej i to ich wartość wzrosła w październiku najbardziej, bo o ponad 700 milionów złotych” – czytamy w analizie gold finance. Ogółem na koniec października ur wartość zagrożonych kredytów gospodarstw domowych wyniosła 20,55 mld złotych i jest to o 900 milionów złotych więcej niż jeszcze miesiąc wcześniej. Czy w takiej sytuacji można się dziwić bankom, że znacznie zaostrzają warunki kredytowania? Ale w takiej sytuacji kalkulator kredytowy to już konieczność.
– Nigdy nie korzystałem z oferty kredytu bez bik, czy zaświadczeń, a kredyty bez poręczycieli to dla mnie czysta abstrakcja. Zresztą jedyny kredyt jak wziąłem w banku to kredyt hipoteczny na zakup większego mieszkania. Natomiast mam wielu znajomych, którzy brali kredyty bez opamiętania i nikt w tym im nie przeszkadzał. Nawet dziwiłem się, że banki nie sprawdzają ich. Przecież musiały mieć informacje, że osoby te spłacają już kredyty, a mimo to otrzymywali nowe – teraz zbierają tego żniwo – powiedział jeden z kredytobiorców.